Ürünlerimiz

Kanal

AVANTAJLARI

PIRALU

ÜSTÜN ALEV REAKSİYONU

Polyisocyanurate (PIR) köpük karbon hücre yapısı sayesinde alev ile temas halinde köpüğün iç kısmını korur. Böylece tutuşma hızı artan bir şekilde yavaşlar ve duman çıkışı çok düşük olur. Ürün yapısı ekseriyetle dumana dönüşmek yerine kömürleşir. PIR köpük zor yanar özelliğe sahiptir.

HAVANIN TEMİZ TAŞINMASI

Kanalın iç yüzeyi yoğuşmaya veya toz mikroorganizmaların birikmesine izin vermeyen minimum %99 saflıkta aluminyumdan yapıldığı için kanalın içinde dolaşan havanın her zaman en temiz şekilde kalması sağlanır. Alınması gereken tek önlem ise antibakteriyel özellikli silikon kullanılmasıdır.

YOĞUŞMA

PIR-ALU® panellerinin yüksek ısı yalıtımı özelliği panelin her iki yüzeyinde de yoğuşma olmasını önler. En uç hava koşullarında bile panelin dış yüzeyi bozulmadan kalır. Aynı şekilde aluminyum kaplama iç izolasyonun su tanecikleri tarafından tahrip edilmesini önleyerek su buharı bariyeri şeklinde davranır.

YÜKSEK PERFORMANS

PIR-ALU® panelleri ile imal edilen hava kanalları düşük ısı iletimi sayesinde (EN 12667 standardına göre λ=0,024 W/m.K) havalandırma tesisatınızın performansını dikkat çekecek derecede arttırır. Ürünün su geçirmez özelliğinin yanısıra ısı kaybı ve bağlantı noktalarındaki hava kaçakları minimize edilmiştir. PIR-ALU® panelleri TS-EN 1507 ve CEN/TC156/WG3N207 Section 4.3. 4a (Avrupa Standardizasyon Komitesi - CEN) standartlarına göre Class C sızdırmazlığa sahiptir.

HAFİFLİK

PIR-ALU gofrajlı kanal panelleri normal sac kanalların onda biri ağırlığındadır. Binaya ağır yük getiren havalandırma kanallarının tercih edilmediği uzay çatı sistemleri, çadırlar ve diğer tüm projelerde kullanımı uygundur

İMALAT KOLAYLIĞI

İmalat ve montajı kolaydır. Paneller ve aksesuarları kanal imalatı yapılmadan doğrudan şantiye yerine taşınabilir ve şantiyede imalatı yapılabilir.